Урок письма в 1 класі

09.02.2016 09:25

Тема: Письмо великої букви Ю, складів, слів із нею

Мета: навчити писати велику літеру Ю; з'єднувати її з іншими буквами у словах; удосконалювати навички каліграфічного письма, вміння виконувати звуко-буквений аналіз слів; розвивати увагу, пам'ять, спостережливість; виховувати охайність, формувати позитивне ставлення до навчання.

Обладнання: фішки для звукових моделей слів, картки з друкованими і рукописними літерами, таблиця "Пиши правильно", робочий зошит.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1 Звукові аналітико-синтетичні вправи

1) Читання складової таблиці.

юм юл юп юр ют ню цю

юш юс юд юк юг лю дю

юн юш юв юч юй тю зю

2) Читання слів.

2 Звуко-буквений аналіз

1) Відгадати загадку. Виконати звуко-буквений аналіз слова-від-гадки.

o Всім обід готує мама.

Ось бере вона петрушку,

Інші додає приправи -

Будеш їсти смачну... (юшку).

=б--о

2) Прочитати вірш.

ЮШКА

Юра рибку упіймав, А маленька Юля

Гриць картоплі накопав. Принесла цибулі,

Петрик із кринички Кропу та петрушки -

Витягнув водички. Зварить мама юшку.

І. Січовик

- Хто допомагав мамі варити юшку?

- Що робив кожний з них?

- Виконайте звуко-буквений аналіз слова Юра.

= 0-0

- Згадайте імена людей, які б починалися з букви Ю. (Юра, Юля, Юнона, Юхим, Юстина)

III. Повідомлення теми і завдань уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

1 Показ зразка рукописної літери в сітці зошита

2 Аналіз графічної будови літери Ю

- Велика літера Ю складається з чотирьох елементів: короткої прямої лінії, довгої прямої лінії, заокругленої внизу ліворуч, короткої горизонтальної лінії і великого овалу.

- На що схожа велика літера ІО?

3 Засвоєння конфігурації літери

1) Показ написання літери на дошці з поясненням послідовності зображення елементів.

Алгоритм написання великої букви Ю

 1. Починаємо писати вище середини відстані між верхньої рядковою та верхньою міжрядковою лініями

-? 2. Ведемо коротку пряму похилу праворуч угору до верхньої міжрядкової лінії

-? 3. Торкнувшись цієї лінії, не відриваючи руки, ведемо вниз на себе довгу пряму лінію до нижньої рядкової лінії

-? 4. Заокруглюємо вліво

-? 5. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка

-? 6. Від середини другого елемента трішки вище верхньої рядкової лінії зліва праворуч ведемо коротку горизонтальну лінію на відстань, що дорівнює половині робочого рядка

-? 7. Відступивши від кінця другого елемента на ширину овалу, пишемо четвертий елемент

-? 8. Починаємо трохи нижче верхньої міжрядкової лінії

-? 9. Ведемо, заокруглюючи ліворуч угору

-? 10. Торкаючись верхньої міжрядкової лінії, заокруглюємо ліворуч

-? 11. Ведемо вниз на себе, теж заокруглюючи

-? 12. Торкаючись нижньої рядкової лінії, заокруглюємо праворуч

-? 13. Ведемо вгору до початку овалу

- Пишемо під рахунок раз, два-і, три-i, і-чотири-і.

2) "Письмо" учнями в повітрі з орієнтацією на показ учителя (тричі).

3) Аналіз зразка літери.

4 Робота у зошиті

1) Обведення поданого у зошиті пунктирного зображення літери.

2) "Письмо" букви у повітрі "носиком".

3) Самостійне письмо трьох літер. Зіставлення написаних літер за зразком. Аналіз помилок.

- Що не вдалося при написанні літери Ю1

- Яка з написаних літер найкраща (найгірша)?

- На що потрібно звернути увагу при подальшому написанні літери Ю?

5 Письмо другого рядка букви Ю. Письмо другої частини рядка під рахунок: раз, два-і, три-і, і-чотири-і

 Фізкультхвилинка

6 Письмо слів, речень з буквою Ю

- Про кого йдеться в цьому вірші?

- Ким діти доводяться одне одному?

- Як звуть братика? Сестричку?

o Письмо слів Юля, Юра в прописах.

1) Складання з одним словом речення. Побудова моделі цього речення.

2) Письмо речень.

3) Творче завдання.

- Роз'єднайте слова, прочитайте речення, запишіть його. (Юра малював картину.)

V. Підсумок уроку

- Яку букву навчилися писати?

- Що ви знаєте про букву Ю?

- Які ще букви можуть позначати на письмі два звуки?